Týden od týdne to bude lepší

Republikový šampionát na Lipně byl mým prvním závodem po dvouměsíční pauze. Očekávala jsem od něho mnohem víc, ale když se zpětně zamyslím, měla bych být s třetím místem spokojená. Trať cyklistiky byla velmi náročná, velké teplo podmínky neulehčovalo.

Po závodě jsem se obávala, že nebudu schopná se na EP do Karlových Varů připravit. Nechtěla jsem si znova závod protrápit. Odjela jsem Lipno a tak nebylo na co se vymlouvat, Vary byli pro všechny reprezentanty povinné. Stačilo na celé věci najít pozitiva: Nikde jinde, tak dobře nenatrénuju hromadnou bitku ve vodě, nezautomatizuju si depo, neprojedu si městské kritérium … a taky jsem se dlouho neviděla s Vojtou Dědkem, u kterého jsem mohla ve Varech přespat. Startovka nakonec čítala pouze 22 jmen. Nebylo horko, pro mě příjemných 18 stupňů, voda těsně bez neoprénů 20,5 °C. Plavání mě nestálo moc sil, stihla jsem první balík, který jsem bohužel ztratila. První 2 okruhy jsem jela sama, zbylých pět jsem jela už ve skupině. Cyklistika mi nevzala tolik sil jako na Lipně. Na běhu jsem bojovala o umístění v první „top ten“.

Věřím a cítím, že týden od týdne to bude lepší. Do Mistrovství světa zbývají 3 týdny a já se budu snažit se na tento vrchol pořádně připravit.